امام خامنه ای از دیدگاه سیاست مداران جهان!!

66150_132.jpg

 • نتانیاهو در مصاحبه با نیویورکر، می   گوید؛

به هر سو می نگرم، خمینی و خامنه ای را می بینم که پشت مرزهای اسرائیل(!)
خیمه زده اند.


امروز میخواهم خطر پیچش تاریخ به نفع ایران را گوشزد کنم

خامنه ای از تنگه خیبر در عربستان تا تنگه ی جبل الطـــارق
در مراکش را به لرزه انداخته و ملتها را به سوی خود جــلب کرده است.


16554247791619010901091621841215111290200.jpg

مؤسسه کارنگی برای صلح با انتشار مقاله بسیار تفصیلی اعلام کرد: شاید در دنیا هیچ رهبری نباشد که به اندازه آیت الله خامنه ای برای مسایل جاری جهان مهم و در عین حال ناشناخته باشد.

به گزارش خبرگزاری فارس، رادیو فردا به نقل از موسسه کارنگی اعلام کرد: مؤسسه کارنگی برای صلح به تازگی مقاله بلندی در وبسایت این مؤسسه منتشر کرده است با عنوان "بازخوانی (آیت الله) خامنه‌ای نگاه جهان به قدرتمندترین رهبر در ایران.

بنابر این گزارش، مقاله بازخوانی (آیت الله) خامنه ای با جمله ای آغاز می شود که ترجمه اش چنین است شاید در دنیا هیچ رهبری نباشد که به اندازه آیت الله خامنه ای برای مسایل جاری جهان اهمیت داشته باشد اما هم زمان تا این حد برای جهانیان ناشناخته باشد.

بر اساس مقاله مذکور، هر رویکردی که در پی ایجاد رابطه با ایران است و می خواهد قرین موفقیت باشد باید قدر مناسبی برای آیت الله خامنه ای و نقش محوری او در تصمیم گیری های ایران در نظر بگیرد.

شاید در دنیا هیچ رهبری نباشد که به اندازه آیت الله خامنه ای برای مسایل جاری جهان اهمیت داشته باشد اما هم زمان تا این حد برای جهانیان ناشناخته باشد.

برخی دیگر از مفاد این مقاله به شرح ذیل است:

مقام های آمریکایی هنگامی که با این انتقاد مواجه می شوند که چرا به تماس با ایران نمی پردازند در پاسخ می گویند با چه کسی در ایران باید گفتگو کرد با این که پاسخ شاید آیت الله خامنه ای باشد واقعیت آن است که تا زمانی که آقای خامنه ای رهبر است تغییری بنیادی در سیاست داخلی یا خارجی انقلاب اسلامی ایران غیر محتمل به نظر می رسد. آیت الله خامنه ای به این دلیل به مقام رهبری انتخاب شد که به آرمان های انقلابی و آموزه های آیت الله خمینی وفادار بود. هر طرحی که آمریکاییان برای برقراری تماس با ایران طراحی کنند، بدون آیت الله خامنه ای پیشاپیش محکوم به شکست است. اقدامات ناموفق دولت کلینتون و پرداختن او به خاتمی و اصلاح طلبان در سال 2000 نمونه هایی در همین زمینه به شمار می روند. طرف قرار گرفتن با آیت الله خامنه ای ویژگی هایی نیز دارد که باید رعایت شوند. آیت الله خامنه‌ای باید متقاعد شوند که ایالات متحده آماده است مشروعیت جمهوری اسلامی را به رسمیت بشناسد و به آن احترام بگذارد. آمریکا باید بگونه ای رفتار کند که آیت الله خامنه ای متقاعد شوند کاخ سفید در پی تغییر رفتار خود است نه تغییر رژیم ایران.

آیت الله خامنه ای هرگز توافقی را که متضمن قبول عقب نشینی یا پذیرفتن شکست باشد را نخواهند پذیرفت. ایشان حتی در برابر اعمال فشار هم تن به مصالحه نخواهند داد. آقای خامنه ای عمیقا باور دارد سازش در برابر فشار نتیجه معکوس می دهد و به افزایش اعمال فشار منجر می شود.

 • پوتینimages_copy_copy.jpg

چند سال پیش پوتین، رئیس‌جمهور وقت روسیه، برای نخستین بار در طول سی سال انقلاب به ایران سفر کرد.
پوتین، شخصیتی بسیار چارچوب‌مند و منضبط بر اصول دیپلماسی است، اما با این حال چندبار پرسیده بود که دیدار با رهبر جمهوری اسلامی آیا انجام می‌شود یا نه. دیدار انجام شد. در این دیدار رهبری به نکاتی از تاریخ شوروی و قبل از آن اشاره می‌کنند که برای رئیس‌جمهور وقت روسیه جدید بوده است، پس از دیدار مسئولین دستگاه دیپلماسی می‌گفتند رفتار وی تغییر کرده بود و شخصاً و نه از طریق وزیر خارجة خود، به وزیر خارجه وقت کشورمان گفته بود که شما حتماً سفری به روسیه داشته باشید تا با هم گفت‌وگو کنیم.
در برگشت به کشور روسیه، خبرنگاری از وی درباره نظرش راجع به رهبری ایران می‌پرسد و وی در پاسخ می‌گوید:
"من مسیح را ندیده‌ام، اما تعاریف او را در انجیل شنیده و خوانده‌ام، من مسیح را در رهبری ایران دیدم ".
(به نقل از حجت‌الاسلام مروی)

 

 • روزنامه آمریکایی «کریستیان ساینس مانیتور»

به گزارش خبرگزاری مقاومت اسلامی به نقل از شیعه آنلاین، روزنامه آمریکایی «کریستیان ساینس مانیتور» در شماره اخیر خود با انتشار مقاله ای تحت عنوان "درون مغز [حضرت آیت الله] خامنه ای"، به معرفی شخصیت رهبر انقلاب اسلامی ایران پرداخت.
در بخشی از این مقاله آمده: بدون شک آیت الله خامنه ای اکنون رهبری بی نظیر برای "محور مقاومت" علیه ایالات متحده آمریکا، غرب، اسرائیل و همپیمانانشان در خاورمیانه به شمار می رود که با دیگر رهبران غیر قابل مقایسه است.
این مقاله می افزاید: آیت الله خامنه ای حدود سه سال از زندگی خود را در زندان های رژیم سابق گذراند. به گونه ای رفتار می کرد که هم سلولی هایش از او خوششان آمد. «هوشنگ اسدی» از فعالان چپ در آن زمان، هم سلولی ایشان بود و به رغم اختلاف فاحش در دیدگاه و نظرات، اما به ایشان احترام می گذاشت زیرا جذب ایمانش شده بود.
این مقاله می افزاید: آیت الله خامنه ای چند ویژگی دارد. اولا در هفته حداقل دو یا سه کتاب می خواند. در شبانه روز بیش از سه یا چهار ساعت نمی خوابد. از حدود ده سال پیش هم روش استفاده از اینترنت را آموخت و گاهی از آن استفاده می کند. هر از چند گاهی برای زیارت جمکران به قم می رود. ایشان معتقد است که جنگ آتی حتمی است و بین "حق و باطل، حزب الله و حزب الشیطان" خواهد بود.

روزنامه «کریستیان ساینس مانیتور» در پایان این مقاله می نویسد: جنگ اخیر اسرائیل علیه غزه و مقاومت حماس در برابر اسرائیل، موجب گردید که آیت الله خامنه ای یک بار دیگر از مقاومت تعریف و تمجید کند و بگوید "مقاومت تنها راه شکست دادن دشمنان اسلام است".

 

 • smpl.jpgجاناتان گرانف، رئیس مؤسسه امنیت جهانی در آمریکا

سران کشورهای جهان به ایت الله خامنه ای بپیوندند
نخستین کنفرانس بین‌المللی خلع سلاح و عدم اشاعه شنبه 28 فروردین ماه با پیام حضرت آیت‌الله خامنه‌ای آغاز و با حضور بیش از 14 وزیر خارجه، 10 معاون وزیر و 8 نماینده از سازمان‌های منطقه‌ای و بین‌المللی به مدت 2 روز در تهران برگزار شد. آنچه می‌خوانید گفتاری است از جاناتان گرانف، رئیس مؤسسه امنیت جهانی در آمریکا، که در حاشیه‌ی این کنفرانس و در مورد بازتاب پیام رهبر انقلاب اسلامی انجام شد. همچنین، رهبر انقلاب امروز چهارشنبه اول اردیبهشت ماه، در دیدار جمعی از پرستاران نمونه کشور، بار دیگر تهدید اتمی اوباما علیه ایران را محکوم و خواستار رسیدگی این موضوع از طریق مجامع جهانی شدند.

مهم‌ترین قسمت پیام رهبر ایران به کنفرانس خلع سلاح هسته‌ای این بود که استفاده از تسلیحات اتمی به دلیل اثر تخریبی فو‌ق‌العاده‌ و اثرگذاری بر نسل‌های آینده و نداشتن توانایی تشخیص میان نظامیان و غیر نظامیان حرام است. از همین رو من از ایشان تقاضا دارم که نامه‌ای به تمام سران مذهبی جهان بفرستند و از آن‌ها بخواهند که به ایشان بپیوندند و اعلام کنند که استفاده از تسلیحات هسته‌ای غیر اخلاقی است و هیچ‌کس تحت هیچ‌ شرایطی حق استفاده از آن را ندارد. این اقدام در صورت انجام، بسیار سودمند و معنی‌دار خواهد بود.

ثانیاً مهم است که بیش از پیش، پیام علاقه و شفقت پیامبر اسلام (ص) به‌طور صحیح در سرتاسر جهان گسترش یابد. برای این اقدام، ایشان (رهبری) می‌توانند به گفت‌وگو با سران مذهبی به‌ویژه در غرب بنشینند. ایشان این قدرت را دارند که طلسم ترس عده‌ای از اسلام را باطل کنند. جالب است بدانید زمانی که من به همسایگانم گفتم که به ایران می‌روم، آن‌ها ترس وجودشان را فرامی‌گرفت. باید این را بپرسیم که چرا مردم از ایران می‌ترسند؟

کسانی که دارای قدرت ایمان و اعتقاد هستند، می‌توانند هر تصویری از ایران را با نفوذ در اعماق قلب مردم تغییر دهند.
مولانا یکی از محبوب‌ترین شعرا در ایران و نیز یکی از شاعران محبوب در آمریکا است.
اگر من سی‌ سال پیش به کسی می‌گفتم که مولانا یک شاعر محبوب در جهان می‌شود، به من می‌گفتند که دیوانه‌ام.
این نشان می‌دهد که امروز فرصت تخریب دیوار بی‌اعتمادی و ساخت پل‌های امید و ایمان پدید آمده است. مردان اهل تقوا وظیفه دارند که به‌خاطر موهبت‌های خداوند به آنها، بااطمینان قدم بردارند. ما نیاز داریم که هیچ‌ کس را جدا نکنیم و امنیت را برای تمام منطقه فراهم نماییم. فتوای آیت‌الله خامنه‌ای و شفافیت اخلاقی آن یک پیام روشن به تمام جهانیان است.
منبع: رهبری

 

 • نشریه «گلوبال پی‌پل»

425154341062401619518624412910920945243237.jpgنشریه «گلوبال پی‌پل» وابسته به روزنامه چینی‌‌زبان «گلوبال تایمز» با اشاره به محبوبیت مقام معظم رهبری در جهان اسلام، از ایشان به عنوان تنها رهبری که جرئت رویارویی و مبارزه با آمریکا را دارد، نام برده است.
به گزارش خبرگزاری قرآنی ایران(ایکنا) به نقل از تقریب، این نشریه که هر دو هفته یکبار، یکی از شخصیت‌های برجسته جهانی را معرفی می‌کند، شماره اخیر خود را به معرفی شخصیت، سوابق و فعالیت‌های سیاسی - اجتماعی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی اختصاص داده است.
در این نشریه حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به عنوان رهبری که از بطن مردم برخاسته و نقطه‌ای در مرکز شهر تهران را برای زندگی و اقامت دائم خود برگزیده یاد شده و این مسایل را به عنوان نشانه‌هایی از مردمی بودن و علاقه اقشار مختلف مردم به ایشان دانسته است. این نشریه چینی به نقش محوری مقام معظم رهبری در حل اختلافات میان گروهی، جناحی و حفظ وحدت و ثبات در صحنه سیاسی ایران اشاره کرده و از ایشان به عنوان سمبل و عامل وحدت ملی، ثبات سیاسی و امنیت کشور نام برده است.

 

 • خالد مشعل

imgres.jpg

خالد مشعل گفت: «ایران نشان داده است که یکی از پایگاه های مهم حمایت از مردم فلسطین است و پیشنهاد رهبر و سید ما خامنه‌ای همان آرمان عدالتخواه فلسطین است.»
خالد مشعل با بی نظیر خواندن سخنان رهبر انقلاب تاکید کرد: «راهکارهای مطرح شده از سوی آیت الله خامنه ای درباره حل و فصل قضیه فلسطین و اشاره به نهر تا بحر در زمینه تشکیل کشور مستقل فلسطین اشاراتی کاملا منطقی بود.»
منبع: کیهان

 

 

 

 • بان کی مون

imgres_copy.jpg
علی‌اکبر ولایتی گفت:
دبیرکل سازمان ملل خطاب به رهبر انقلاب گفت شما فقط رهبر ایران نیستید بلکه رهبری مذهبی جهان اسلام را هم بر عهده دارید و ما خدمت شما رسیدیم تا بگوییم ما را در حل مسائل منطقه به ویژه سوریه کمک کنید.
منبع: رجانیوز

 

 

 • دیلیپ داروا، وزیر صنایع بنگلادشsmp1l.jpg

دیدار گروه دی‌هشت با رهبر ایران از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بود و من بسیار تحت‌تأثیر شخصیت ایشان قرار گرفتم. بسیار مشعوف شدم که با رهبر مسلمین جهان دیدار کردم. ایشان شخصیت بزرگی دارند و حس خاصی در دیدار با ایشان حکم‌فرما بود. شخصی آرام، که مسلط به مسائل روز مسلمانان و نیاز آن‌ها است و انگیزه‌ی دو چندانی به من برای آشنا شدن با ایشان داد. این دیدار یکی از بهترین خاطراتم بود... من برای اولین‌بار به ایران آمده‌ام و مردم آن را می‌بینم. بنگلادش نیز مانند ایران از بحران اقتصادی به سلامت عبور کرده و رشد صنعتی خوبی داشته است. من از رشد اقتصادی و صنعتی ایران بسیار متعجب شدم و وقتی با رهبر مسلمین جهان دیدار کردم، پی بردم که ایشان در به دست آوردن این رشد نقش اساسی داشته‌اند.
(روزنامه ایران، 18، اسفند 1388)

 

 


rice-karzai.jpg

 • رایس، وزیر خارجه قبلی آمریکا :

رهبر ایران می تواند نقشه‌هایی را که بهترین ذهنها، با صرف بیشترین بودجه‌ها، در زمانی بسیار طولانی کشیده و مجریانی ماهر اجرای آن را به عهده گرفته‌اند،با یک سخنرانی یک ساعته خنثی کند

 

 

220px-Abū_l-Hasan_Banīsadr_IMG_2044_edit.jpg

 • بنی‌ صدر


ابوالحسن بنی‌صدر، اولین رئیس‌جمهور ایران بود که به حکم مجلس شورای اسلامی و تائید امام خمینی، به دلیل خیانت‌های مکررش، از مقام خود عزل شد، در گفت‌وگو با آبزرور گفت:
اگر ایشان [امام خمینی(ره)] زنده بود، صدها بار به آقای خامنه‌ای احسنت می‌گفت. دلیل این تحسین این است که آقای خامنه‌ای به خوبی توانسته نظامی که آقای خمینی ایجاد کرد را حفظ کند.
بنی‌صدر در حالی این اعتراف را انجام داده که پیش از آن نیز وابستگان آمریکا و رژیم صهیونیستی به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم بارها تأکید کرده‌اند که مدیریت آیت‌الله خامنه‌ای موجب شکست طرح‌های آنان شده است.

 

 

 

 • سخن خاویر پرزدکوئیار (دبیرکل ‌اسبق سازمان ملل‌ متحد)

220px-Perez_de_cuellar.gifبعد از صدور قطعنامه 598 سازمان ملل، از سوی کشورهای قدرتمند دنیا بر ایران فشارهای زیادی وارد می شد تا آن را بپذیریم. در همان ایام ،خاویر پرزد کوئیار، دبیر کل وقت سازمان ملل متحد،برای رایزنی های لازم به ایران آمد و با حضرت آیت الله خامنه ای ( که آن زمان رئیس جمهور بودند) ملاقات کرد.

پس از ملاقات، دکوئیار به من گفت : رئیس جمهور شما از کدام دانشگاه علوم سیاسی فارغ التحصیل شده است؟ گفتم چطور؟ گفت: من از چند دانشگاه معتبر دنیا مدرک دکترای علوم سیاسی دارم و بیش از سی سال است که کار سیاسی می کنم و ده سال است که دبیر کل سازمان ملل هستم. در این مدت کمتر شخصیت سیاسی و رئیس جمهوری هست که وی را ندیده و با او گفتگو نکرده باشم، ولی تاکنون شخصیتی سیاستمدار و هوشمندتر از رئیس جمهور شما ندیده ام...
( به نقل از دکتر بشارتی،وزیر اسبق کشور )

 

 • سخن کوفی عنان


annan.jpg

 در اولین ملاقاتی که مقام معظم رهبری با کوفی عنان، دبیر کل سابق سازمان ملل داشتند، در آغاز مذاکرات، درباره ی تاریخچه کشور غنا و شخصیت های بزرگ آن و موقعیت سیاسی و اجتماعی کشور غنا صحبت کردند.

کوفی عنان بعد از ملاقات گفت: من با اینکه اهل غنا هستم،درباره کشور خود به اندازه ی ایشان اطلاع ندارم.
ایرانی ها و مسلمان ها باید افتخار کنند که چنین رهبری دارند.ای کاش ایشان دبیر کل سازمان ملل بودند.
ایشان از همان ابتدای ملاقات، قلب مرا تسخیر کردند...
من با شخصیت های
 مختلفی از جمله ژاک شیراک و هلموت کهل دیدار داشته ام که به شدت تحت تاثیر قرار گرفته ام ؛ ولی در ملاقات با ایشان احساس کردم:
هنوز کسی را مثل ایشان ندیده ام.
شخصیت معنوی ایشان چنان مرا تحت تاثیر قرار داد که پیش خودم فکر کردم چرا شخصیتی مثل من باید دبیر کل سازمان ملل باشد . پس از این دیدار شخصیت هایی که مرا جذب کرده بودند ، همه را به فراموشی سپردم .
همیشه معتقد بودم شخصیت های معنوی و عرفانی از مسائل سیاسی اطلاعی ندارند ولی در دیدار اخیرم ایشان را در اوج قداست ، شخصیتی سیاسی دیدم که آنچه از سیاسیون بزرگ در ذهنم بود همه را پاک کردم .

 

منبع : بصیر سایبر

/ 1 نظر / 19 بازدید
چت روم

سلام دوست عزيز به وبلاگت سرزدم و برات نظر هم گذاشتم[نيشخند] خوشحال ميشم به منم سر بزني يه چت روم راه انداختيم صميمي و خودموني[چشمک] منتظرم www.hadci.com [گل]