تحریم ها تا پایان سال تمام نشود آنها را میشکنیم!!

به گزارش حوزه احزاب باشگاه خبرنگاران، محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در دیدار روز یک‌شنبه خود با سفیر هلند در تهران، اظهار داشت: با وجود وضع تحریم‌های ظالمانه از سوی غرب علیه ایران، دولت جمهوری اسلامی ایران سعی کرد براساس رویکردی تعاملی حقوق ملت را استیفا کند، اما ظاهراً سران نظام سلطه زبان دیپلماتیک و مذاکره با ایران را نمی‌دانند و من از شما می‌خواهم از طرف ما به آنها بگویید اگر تا پایان امسال این تحریم‌ها تمام نشود، ما آنها را خواهیم شکست.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران همواره در پی تعامل با دیگر کشورها بوده است، افزود: با وجود تعهد طرف غربی در مذاکرات هسته‌ای با ایران مبنی بر جلوگیری از وضع تحریم‌های جدید، شاهد بودیم که در چند مرحله این تعهد از سوی آنها نقض شد و اشخاص حقیقی و حقوقی ایرانی مشمول تحریم‌های جدید شدند که این نشان می‌دهد آن کسی که تعامل و گفت‌وگو را نمی‌فهمد غرب است نه جمهوری اسلامی ایران.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با ذکر این نکته که شناخت غرب از ایران همواره یک شناخت کلی و مبتنی بر شنیده‌ها و توهمات بوده، نه شناخت از نزدیک و واقعی، ادامه داد: به‌نظر من اگر غرب بخواهد در چارچوب منافع طرفین به حل مسائل فی‌مابین بپردازد جز با شناخت علمی و واقعی و به‌دور از سیاست زدگی چاره‌ای ندارد.

رضایی با تأکید بر این مسئله که اسلام و دموکراسی هیچ تناقضی با هم ندارند، گفت: احترام به حقوق بشر جزو متن اسلام است و در ایران، از مردم گرفته تا دولت و حاکمیت همگی بر این اصول واقفند، اما شما با وجود نقض گسترده حقوق بشر در غرب مانند (همین قضیه اخیر فرگوسن در آمریکا) همواره با اهداف سیاسی ما را متهم به نقض حقوق بشر می‌کنید.

وی با اشاره به اینکه ایران در امر مبارزه با تروریسم از ابتدا و بدون کوچک‌ترین اغماضی فعال بوده است، افزود: مثلاً در مورد داعش که تولد و ساماندهی آن بسیار شبیه القاعده است، ایران از ابتدا موضع روشن داشت، اما آمریکا و دیگر کشورهای غربی و حتی برخی دول مرتجع عربی تا زمانی که منافع مشخص خودشان تهدید نشد از آنها علیه مردم و دولت سوریه و عراق حمایت مالی، معنوی، لجستیکی و نظامی کردند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام به‌عنوان شاهد مثالی بر گفته‌های خود به حضور دست‌کم 200 شهروند هلندی در صفوف تروریست‌های داعش اشاره کرد و گفت: بر مبنای محاسبات علمی این تعداد حضور فعال به‌معنای هم‌فکری حداقل 15هزار نفر از هلندی‌ها با آنها در کشور هلند است.

رضایی در پایان با اشاره به دیدار دکتر روحانی با نخست وزیر هلند در سفر سال قبل نیویورک و نیز نشست دکتر ظریف با وزیر خارجه این کشور، روابط دو کشور را در دوره جدید خوب ارزیابی کرد و گفت: به نظر می‌رسد با توجه به دغدغه‌های مشترک، امکان همکاری دو کشور در حوزه حقوق بشر و مبارزه با تروریسم وجود دارد.

سفیر هلند در تهران در این جلسه ضمن ابراز خوشحالی از این دیدار، گفت: من درباره بحث تحریم‌ها و موضوع مذاکرات نظرات شما و مسئولان ایران را منتقل می‌کنم و از ملاقات با شما می‌فهمم که مسئولان ایرانی با وجود برخی اختلاف نظرهای داخلی، در مورد مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی اتفاق نظر دارند و این برای من جالب است.

/ 2 نظر / 15 بازدید
چت روم

سلام مطالبت جالب و خواندنيه خوشحال ميشم به من هم سر بزني چت رومي شلوغ و صميمي ;) www.hadci.com